Kaolín

Šel by do epoxidu nasypat jako plnivo kaolín? Našel jsem po otci v garáži pytel kaolínu, ale nevím jestli není nějak prošlý.

Kaolín

Zřejmě se jedná o kaolín, který se dříve po "rozpuštění" ve vodě používal jako nátěrová hmota. Jako plnivo do epoxidu ho použít můžete, ale měl by být suchý. Přítomná vlhkost v plnivu snižuje výsledné mechanické parametry plněné kompozice. Nereaktivní minerální plniva obvykle nejsou omezena stářím. Plnění provádějte tak, že nejprve dobře smíchejte epoxid s tvrdidlem, teprve pak přidávejte za míchání plnivo (kaolín). Přidávání provádějte plynule do doby, než vznikne hmota v konzistenci, kterou potřebujete. Nerozdělávejte si velké množství neboť doba zpracování je limitována reakcí epoxidu a tvrdidla.

Ladislav Cibulka

Vzorky

Ty malé obdélníčky, co máte u plniv jsou moc malé na to, aby si podle nich mohl zákazník udělat představu o tom, jak vypadá větší plocha. Nemohly by být větší, aby více ukazovaly?

Vzorky

Větší vzorky dekorativních plniv jsou zobrazeny v rubrice Návody v oddělení Plniva. Po jejich rozkliknutí se zobrazí struktura i barevnost ve velkém detailu. V současné době připravujeme vzorníky ke stažení, které budou přímo u jednotlivých plniv.

Ladislav Cibulka

Napište nám

Nechte nám vzkaz. Ozveme se.