01. Dělení a užití nátěrových hmot

Epoxidové nátěrové hmoty slouží k ochraně podkladu před působením chemikálií, vody, povětrnosti a koroze. Užívají se k finální úpravě vzhledu, jako je například barevnost, lesk či mat. Nátěrové hmoty dělíme na vodou ředitelné, rozpouštědlové a bezrozpouštědlové. Dalším dělením může být to, zda se jedná o hmoty jednosložkové, dvousložkové nebo vícesložkové. Můžeme je dělit podle vzhledu na transparentní nebo pigmentované, na lesklé, polomatné nebo matné. Podle užitého pojiva, množství sušiny, fyzikálních nebo chemických vlastností, atd. Z těchto důvodů je vhodné využít pro výběr vhodného typu na konkrétní aplikaci poradenství technického servisu výrobce.


010. Barvy a jejich vnímání

Při vybírání barev a jejich tónů dochází mnohdy k nesouladu mezi projektanty, investory a realizátory, který vyvěrá ze skutečnosti, že nejenže ženy a muži vidí barvy jinak, ale svou roli hraje věk, odpočinutost pozorovatele, lesk, mat, struktura povrchu, dopadající světlo. Pokud máte zájem otestujte svůj barvocit na testu firmy x rite. http://www.xrite.com/custom_page.aspx?PageID=77&Lang=en


011. Bezpečnost práce


02. Sortiment epoxidových nátěrů

Typickým představitelem dvousložkové rozpouštědlové epoxidové nátěrové hmoty na beton je Polycol® 301 vytvrzovaný tvrdidlem Polycol® 560 v poměru 100:20 hmotnostních dílů. Zástupcem bezrozpouštědlové epoxidové nátěrové hmoty na beton je Polycol® 321 vytvrzovaný tvrdidlem Polycol® 593 v poměru 100:30 hmotnostních dílů. Dalšími nátěry v sortimentu jsou jednosložkové epoxiesterové nátěrové hmoty střešní nátěr Polycol® 384 a Polycol® 385 s antikorozní přísadou.


Napište nám

Nechte nám vzkaz. Ozveme se.