01. Sortiment

Bezrozpouštědlovým představitelem tmelící kompozice je Polycol® 609 vytvrzovaný tvrdidlem Polycol® 568 v poměru 100:20 hmotnostních dílů. Pro jeho tixotropizaci při aplikacích na svislé povrchy se používá přídavek činidla snižujícího tekutost dodávaného pod obchodním názvem bílé saze.


02. Použití

Tmely se používají při vysprávkách a vyrovnávkách betonů nebo při spojování různých stavebních materiálů. Tmely firmy POLYMER COLOR, s.r.o. jsou materiály na bázi dvousložkových epoxidových pryskyřic plněných vhodnými plnivy.


03. Postup tmelení

Do rozmíchaného tmelu přidejte tvrdidlo v předepsaném mísicím poměru a proveďte důkladnou homogenizaci. Připravujte vždy jen takové množství, které dokážete zpracovat, podle teploty, do cca čtvrt hodiny. Doby zpracovatelnosti jsou uvedené pro konkrétní tmel v jeho informačním listu. Aplikaci provádějte ocelovou nebo gumovou stěrkou na připravený podklad. Tím se rozumí napentrovaný podklad zbavený všech nečistot a nenosných vrstev. Podklad penetrujte včetně prostoru praskliny.


04. Tmelení schodů

Zvláštní kapitolou tmelení je repasování schodišťových stupňů. Dobře očištěný schod po odstranění nenosných částí napenetrujeme. Tmel na vyrovnání prošlapaného místa nebo mechanicky odlomené části schodu připravujeme naplněním pryskyřice vhodným plnivem a buď částečným nebo celoplošným doplněním chybějící části opravíme. Opravit můžeme jak nášlapnici tak i podstupnici.  U opravy podstupnice musíme mít připravenou směs vždy v thixotropní podobě. Při velké ztrátě tvaru schodu je vhodné použít kovových nebo i plastových lišt. Při použití plastových lišt je nutno zvážit intenzitu provozu na schodišti. Nutno však říci, že barevná škála je u plastových lišt daleko širší než u lišt kovových. Lišty umožňují rekonstrukci schodu od 3 mm vrstvy na nášlapnici výše, je proto nutné nejprve zvážit celkové zvýšení schodu.  Lištu nejprve přilepíme a teprve po jejím pevném zakotvení ke konstrukci schodu provedeme doplnění chybějící hmoty. V případě aplikace bez lišt tmelíme schod do tvaru co nejpečlivěji neboť následné broušení je vzhledem k použitým materiálům obtížné.


Napište nám

Nechte nám vzkaz. Ozveme se.