Diskuze o nátěrech

Technologická pauza

Kdy mohu po aplikaci prvního nátěru aplikovat nátěr druhý? (abych nemusel první uschlý nátěr ošetřovat a kontinuálně navázal na první nátěr). A kdy po aplikaci druhého nátěru je možné zatížit podlahu (regály, vstoupit do prostoru a montovat elektro, apod.). Děkuji Jirka Vavřínek
Technologická pauza
Hezký den! Obvykle se druhý nátěrový film aplikuje druhý den. Mezi dvěma nátěry může být klidně prodleva třeba týden nebo dva. Mezibrus není nutný. Bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321 se obvykle nanáší v jednom kroku. Druhý nátěr se dělá jen v případě, že se z prvního nátěru vynoří nějaké „pohoří“ a je vhodné ho před druhým nátěrem odbrousit. Nátěr je sice druhý den pochůzný, ale mechanicky (pojízdností a regály) bych ho zatěžoval až po třetím dni. Chemicky po týdnu.
Ladislav Cibulka

Dělení materiálu

Rád bych se zeptal, zda Polycol 321 lze použít opakovaně z balení. Tzn. zda je možné odebrat z nádoby určité množství a přidat určité množství (dle návodu) tvrdidla. Jde mi o praktičnost použití, nebo mám radši koupit dvě balení a smíchat prvně jedno a pak druhé balení (v originálním balení provést míchání). Děkuji, Jirka Vavřínek
Dělení materiálu
Hezký den! V případě potřeby lze soupravu kdykoliv rozdělit na menší části. Jediné, co je nutné dodržet je tužící poměr epoxidové složky a tvrdící složky. Polycol 321 a jeho tvrdidlo Polycol 593 jsou stabilní látky a můžete je i po otevření, odlití části a zavření, skladovat mnoho let bez ztráty účinnosti. Jedno větší balení je vždy levnější než dvě menší. Dvě menší balení si kupují nejčastěji lidé, kteří nevlastní váhu na možnost rozlévání.
Ladislav Cibulka

Nátěr na loď

Dobrý den, potřebuji barvu na loď modré barvy. Cca 2kg. Můžete mi nějakou doporučit? Díky Zbyněk Šubert
Nátěr na loď
Hezký den! Na tuto aplikaci se používá Polycol 301 v odstínu RAL 5012 nebo RAL 5015. Podklad nejprve lehce obruste od nenosných vrstev a separátorů. Nátěr aplikujte válečkem s krátkým chlupem ve dvou vrstvách.
Ladislav Cibulka

Viacnásobný náter

Dobrý deň, aplikoval som tri vrstvy Polycol 301 do sprchového kútu. Chcem sa opýtať či disponujete informáciou, skúsenosťou, ohľadom viacnásobného náteru - 4-5. /zmenil som odtieň a je potreba pridať náter/. Zatial je to bez akýchkoľvek problémov. Ďakujem pekne Peter Truhan
Viacnásobný náter
Hezký den! Na stávající epoxidový nátěr lze po odstranění separátorů (mýdla, krémy, šampony, tělová kosmetika…) nanášet bez penetrace další vrstvy epoxidového nátěru. Pokud si nejste jist odstraněním separátorů, proveďte lehký mezibrus, který podklad otevře pro zakotvení následné vrstvy nátěru. Nové nátěrové vrstvy se nejčastěji realizují při změně barevného ladění interiéru. Obvykle se dělají dvě nové nátěrové vrstvy. Vícenásobné nátěry se provádí ve velmi mechanicky exponovaných místech jako jsou například vjezdy do skladů nebo garáží. Vícenásobným nátěrem (při dodržení technologie) prodlužujete životnost. Staří podlaháři říkají, že nátěry je možné vrstvit až do výše prahu.
Ladislav Cibulka

Polycol 385

Zdravím, všade se píše aby se nenatíralo brzo druhá vrstva, ale co je později? Za jak dlouho můžu nanést nejdýl druhou vrstvu, aby se to spojilo...má to nějakej vliv? U jiných barev například je třeba pak přebrušovat, což je v tomto případě nemyslitelné! Natírám velmi špatně přístupné oplechování. Prosím o odpověď obratem, mám natřenou (včera) první vrstvu a chci pokračovat druhou vrstvou. Václav Hubáček
Polycol 385
Hezký den! Epoxyestery prosychají pomaleji a z toho důvodu se při natírání druhé vrstvy musí, za chladného počasí, prodloužit doba mezi prvním a druhým nátěrem. V létě je nanášení obvykle tak, že první den se provede první nátěr a druhý den druhý nátěr. V jarním a podzimním chladu zesítění zpomaluje nízká teplota. Při nanášení druhého nátěru na ještě nevyzrálý první nátěr, stane se to, že rozpouštědla obsažená v nátěrové hmotě (z druhé vrstvy) při migraci ven z filmu zkouší nejen cestu vzhůru, ale i dolů. Když je první nátěr ještě nezesítěný, napadnou ho a zduří. Vznikne něco takového jako měkký zmuchlaný a znovu narovnaný papír. Test zesítění je jednoduchý na menší kousek prvního nátěru (třeba 10x10 cm) naneste druhý nátěr. Pak si dejte kávu. Když do půl hodiny nenastane zduření, je podklad dostatečně vyzrálý a můžete na něj nanést druhý nátěrový film.
Ladislav Cibulka

Polycol stěrka do zahradní kuchňky

Dobrý den, mám technicky dotaz ohledně epoxidové stěrky do zahradní kuchyňky cca 10 m2. Co byste doporučil, epoxidový nátěr nebo stěrku? Nyní budu dělat betonovou podlahu (potěr 6 cm), předpokládám že potěr srovnám 0,3 - 0,5 cm samonivelační hmotou a poté přijde na řadu samotný epoxidový nátěr nebo epoxidová stěrka - je uvedený postup správný? Můžete doporučit Vaše výrobky? Děkuji za odpověď. S pozdravem Adam Koutný
Polycol stěrka do zahradní kuchňky
Hezký den! Nezapomeňte dodržet doby zrání betonového podkladu i cementové nivelační hmoty. Na cementové nivelační hmotě nesmí být vypocené cementové mléko a aditiva z nivelační hmoty. Tyto látky snižují přídržnost jak nátěrového, tak licího epoxidového systému. Cementovou nivelaci nejprve napenetrujte epoxidovou penetrací. Vytvoříte tak přechodový můstek mezi podkladem a užitnou vrstvou. V nabídce máme hloubkovou penetraci Polycol 225 a klasickou bezrozpouštědlovou penetraci Polycol 264. Myslím, že pro zahradní kuchyň bude nátěr naprosto dostačující. V nabídce máme dva. Levnější rozpouštědlový nátěr Polycol 301, který je nutné aplikovat ve dvou vrstvách. Dražší, bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321, který se aplikuje obvykle jen v jedné vrstvě.
Ladislav Cibulka

Polycol 321 do truhlářské dílny.

Dobrý den, budu natírat nový beton v truhlářské dílně. Beton má zatím 31 dní a není gletovaný. Hrubost je cca 1-2 mm. Plocha na nátěr je 30 m2. Odkazy níže jsem si přečetl a rozdíly znám. Jde mi o to, že se dotazy týkají většinou garáží, kde je podlaha více namáhaná. Jakou byste tedy volil Vy variantu, a to jak penetrace, tak množství a vrstev Polycolu 321. Děkuji moc za odpověď.
Polycol 321 do truhlářské dílny.
Hezký den! Po očištění povrchu od nenosných částí (vypocené cementové mléko, prach atp.) proveďte penetraci betonu Polycolem 225. Spotřeba penetrace se u standardních betonů pohybuje mezi 0,3-0,5 kg/m2. Penetrujte beton, dokud podklad saje. Při nedostatečné penetraci, nedojde k uzavření podkladu. Nanesený následný nátěr se bude zapíjet a vytlačí z podkladu vzduchové bublinky. Den po penetraci proveďte nátěr Polycolem 321. Obvyklá spotřeba je 0,3-0,5 kg/m2. Při hladkém povrchu bude spotřeba na dolní hranici a při hrubém na horní hranici. Hmota je bezrozpouštědlová, tedy je jí jedno, v jaké tloušťce je nanesena. Také se jí říká silnovrstvý nátěr. Obvykle se nátěr nanáší jen v jedné vrstvě. Nic vám ale nebrání provést realizaci ve dvou vrstvách. Výhodou tohoto postupu je, že po prvním nátěru můžete provést ještě nějaké korekce plochy, jako například drobné dotmelení nebo ubroušení nečistot ve filmu.
Ladislav Cibulka

Nátěr bazénu

Dobrý den! Rád bych vás požádal o radu ohledně výběru vhodné nátěrové hmoty. Potřebuji natřít dno zapuštěného bazénu (dno je z betonu). Bylo by možné použít Polycol 301/321? Je některý z materiálů vhodnější? Jako penetraci jsem uvažoval Polycol 225. Děkuji! S pozdravem Milan Roller
Nátěr bazénu
Hezký den! Betonový podklad nejprve dobře očistěte od nenosných částí, po oschnutí proveďte penetraci Polycolem 225. U betonu bazénů bývá nižší spotřeba 0,2-0,3 kg/m2 natužené směsi. Následující den proveďte nátěr válečkem s krátkým nylonovým chlupem 3-5 mm (4-6 mm). Polycolem 301 RAL 5012 ve spotřebě 0,2 kg/m2 natužené směsi. O den později proveďte druhý nátěr ve spotřebě 0,15- 0,2 kg/m2. Vodu napusťte třetí den po druhém nátěru. S ohledem na potenciální pronikání vody pod nátěr skrze konstrukci bazénu, volte raději rozpouštědlový systém Polycol 301.
Ladislav Cibulka

Nátěr na keramickou dlažbu a obkladačky

Dobrý den, rád bych se zeptat zda můžu použít epoxidovou barvu v místnosti, kde máme obkladačky a dlažbu. Popřípadně co by jste poradili, doporučili jak postupovat. Děkuji za odpověď Maluš.
Nátěr na keramickou dlažbu a obkladačky
Hezký den! Nátěry obkladů a dlažeb se dělají vcelku běžně. Důležité je odstranit všechny separátory na nich. Na chodbách to bývá především podlahová kosmetika s vosky a v sociálních prostorech (koupelny, toalety, převlékárny apod.) se obvykle přidá i tělová kosmetika, šampony, kondicionéry, opalovací krémy, ochranné oleje a krémy atd. Z toho důvodu je nutné provést dobrou očistu ploch nebo případně přebroušení. Přebroušení obklady nebo dlažbu otevře a zakotvení nátěru je pak masivnější a životnost delší. Asi nejvíce se realizuje rozpouštědlový nátěr Polycol 301 pomocí válečku s krátkým chlupem. Menší plochy ustojí i molitanový váleček. Pokud chcete matný povrch, použijte jako vrchní vrstvu polyuretanový lak Polycol 324 PU.
Ladislav Cibulka

Nátěr dílny

Dobrý den, mohl bych poprosit jakou odolnou barvu zvolit do zámečnické dílny? V dílně je nově udělaný beton (CP20). Jedná se o část dílny velikost cca 25 m čtverečních. Případně bych poprosil o cenovou nabídku. Děkuji za odpověď, s pozdravem Nosek
Nátěr dílny
Hezký den! Na povrch očištěný od všech nenosných částí a separačních vrstev naneste dvousložkovou epoxidovou penetraci Polycol 225 balení souprava 8+0,8 kg stojí v MOC bez DPH 1360 Kč. Následující den proveďte první nátěr dvousložkovou epoxidovou nátěrovou hmotou Polycol 301. Další den proveďte druhý finální nátěr. Budete potřebovat 2x soupravu 5+1 kg MOC bez DPH á 1164 Kč. Pokud byste chtěl investovat do delší životnosti, mohu vám nabídnout bezrozpouštědlový epoxidový nátěr Polycol 321, který je sice dražší, ale má delší životnost.
Ladislav Cibulka
0 - 10 / 60 další