Volná diskuze o všem

Stěrka

Zdravím, chci se zeptat jestli existuje nějaký epoxid modré barvy jako stěrku do betonového bazénu a jaká je cena. Díky Lukáš J.
Stěrka
Hezký den! Modrou stěrku Vám nabídnout nemohu. Epoxidové stěrky jsou koncipovány tak, aby se co nejvíce rozlévaly. Tedy ze svislých ploch by Vám hmota odtekla na dno bazénu. Běžně se betonové bazény opravují následně. Očištění od nenosných částí, epoxidová penetrace, tmelení nerovností a prasklin a dvojnásobný modrý nátěr. Pokud chcete investovat více, po vytmelení proveďte vylaminování a dvojnásobný nátěr. Jestliže chcete pouze povrchovou úpravu je nejvhodnějším materiálem Polycol 301-560 RAL 5012. Na našem webu se podívejte na nejbližšího prodejce a od něj si vyžádejte cenu. Od nás je prodej prováděn v MOC s dopravou.
Ladislav Cibulka

Balkón

Dobrý den, lze některý z vašich výrobků použít i na povrchovou finální vrstvu balkónu. Jde o otevřený balkón vystavený povětrnostním vlivům. Mám na mysli také vodotěsnost.
Balkón
Hezký den! Epoxidové kompozice se jako povrchový dekorativní povlak na balkóny běžně používají a to hned v několika variantách. Jednou z variant je tato. Z balkónu odstraníte všechny nenosné vrstvy. Pokud je to možné, do prostoru mezi svislou a vodorovnou plochu natlačte trvale pružný hydroizolační PU tmel. Na obvod, tedy mezi svislou a vodorovnou plochu připevníte speciální trvale elastický pás, který je na svislé ploše ukotven pod okapničkou. Na vodorovné ploše je překryt hydroizolační vrstvou. Tímto postupem jste provedl všechny hydroizolační kroky. Po vyzrání hydroizolačního povlaku, proveďtě vybudování přechodového můstku dvousložkovou epoxidovou penetrací. V dalším kroku rozmíchejte do natužené epoxidové kompozice přírodní nebo obarvené písky v poměru 1 : 7 až 1 : 8. Vzniklou polymerbetonovou kompozici roztáhněte ocelovým hladítkem rovnoměrně po celé ploše v tloušťce 3 až 5 mm. Získáte tak bezespárou, elegantní, pochozí a užitnou plochu s dlouhou životností.
Ladislav Cibulka
Balkón
Druhou možností je, po provedení hydroizolačních kroků a po vytvrzení hydroizolační stěrky provést epoxidovou penetraci. Po jejím vytvrzení provést naválečkování nátěru. Zde se nabízí jak nátěr rozpouštědlový, kdy je nutné udělat dva nátěry nebo nátěr bezrozpouštědlový, který stačí provést v jedné vrstvě. Nátěrem vznikne jednobarevný, hladký, velmi dobře udržovatelný povrch s dlouhou životností. Vezměte, prosím, v úvahu postupné žloutnutí epoxidových kompozic a volte spíše teplé než studené barvy.
Ladislav Cibulka
Balkón
Třetí variantou, kterou nabízí epoxidové kompozice je významné zvýšení dekorativnosti dvousložkového epoxidového nátěru. Do ještě "živého" nátěru jsou nasypány akrylátové lupínky tzv. chipsy. Ty umožňují díky barevné škále opravdu široké pohledové varianty. Po ztuhnutí plochu mírně osmirkujte a po setření prachu přelakujete transparentním dvousložkovým epoxidovým lakem. První laková vrstva vytváří na chipsech pomerančovou strukturu. Druhá tento reliéf tlumí. Pamatujte, že rozpouštědlové systémy je nutné aplikovat v tenkých vrstvách mezi 0,1 až 0,2 kg na 1 metr čtvereční. I v tomto případě dojde během času k posunu ke žluté. Tento posun je viditelný hlavně u studených barev.
Ladislav Cibulka

Liberec

Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat, které firmy které provádí pokládku epoxidových podlah v Liberci.
Liberec
Hezký den! Zkuste oslovit například aplikační firmu Bondrax nebo obchodní firmu Avex, ta vám nejen potřebné materiály dodá, ale jistě i zprostředkuje kontakt na podlaháře, které potřebujete.
Ladislav Cibulka

Dilatace

Dobrý den, mám plastový bazén který má podkladní beton bez dilatace, musím okolo bazénu dát nějakou dilataci?
Dilatace
Hezký den! Epoxidové kompozice mají velice podobné roztažnosti jako betonový podklad, proto je vhodné dilatace v betonu ctít a přenášet je do epoxidových potahů. Pokud je konstrukce monolit bez dilatací, budete dělat potah kolem bazénu bez dilatace. Jestliže monolit praskne, praskne s ním i epoxid kolem bazénu. Odhadnout dopředu místo budoucí divoké dilatace je obtížné.
Ladislav Cibulka

Prodejci

Pěkný den, nemohl byste mi dát prosím kontakt na nějakého vašeho prodejce? Děkuji Jechová
Prodejci
Hezký den! Kontakty na naše prodejce naleznete v hlavní nabídce po kliknutí na nápis PRODEJCI. Zde se Vám otevře interaktivní mapa a seznam krajů. Kliknutím do mapy nebo na seznam se Vám pak otevřete detailnější zobrazení prodejců.
Ladislav Cibulka

Přespádování

Dobrý den! Potřebovali bychom přespádovat sprchový kout v Domově pro seniory, který je opatřen epoxidovým nátěrem s chipsy. Podlaha je špatně vyspádovaná. Podlahu bychom zbrousili diamantovým kotoučem do spádu k odtoku, napenetrovali a vystěrkovali opravnou hmotou. Dále bychom zřejmě podlahu napenetrovali vaší penetrací, a zasypali křemičitým pískem. Poté bychom použili epoxidový nátěr s chipsy a na konec vše přelakovali. Jestli máte jiný názor, budu za něj moc rád. Brabec
Přespádování
Hezký den! Nevím, jak veliké přespádování se chystáte provést. Pokud jde jen o mírné (pod centimetr) přespádování je jednodušší provést ho epoxidovým tmelem Polycol 609, který se dá připlnit sklářským pískem a tixotropizovat bílými sazemi. Pak není nutné razantně otevírat fungující podklad, stačí ho zbavit možných separátorů (mýdla, tělová kosmetika, saponáty atp.) Výhodou je, že systém můžete vrstvit, tedy u gule můžete mít nulu bez zásahu do podkladu. Obvykle se při změně tvaru podkladu provede přebroušení a pak již požadovaný ochranný povlak. Například nátěr, chipsy, zvýšený protiskluz, lak atp. Jak jsem psal, lze systém vrstvit, tedy po první hrubém tvarování si plochu přebruste a proveďte finální dorovnání. První tmelení můžete připlnit sklářským pískem a bílými sazemi. Druhé už jen tixotropizujte sazemi. Jestliže budete přespádovávat v centimetrech např. 5 nebo 10 cm výšky pak je levnější otevřít epoxidový povlak udělat přespádování polymerbetonovou hmotou a znovu obnovit epoxidový povlak.
Ladislav Cibulka

Nátěr schodů

Dobrý den! Prosím o radu. Mám schody, které jsou betonové a natřené barvou. Nevím jakou, a potřebuji novou povrchovou úpravu. Jak mám odstranit starý povrch a jaký mám použít nový nátěr. Děkuji za odpověď Ivan
Nátěr schodů
Hezký den! Pokud jste si jistý, že starý nátěr na vašich betonových schodech je nenosný, pak se nejčastěji odstraňuje broušením vibrační nebo excentrickou bruskou nebo opískováním. Než se však do této práce pustíte, zkuste udělat malý a jednoduchý test. Kupte si ředidlo S 6003 nebo S 6300, namočte do něj hadřík velikosti asi papírového složeného kapesníku a ten položte na nátěr. Celé to přikryjte igelitovým sáčkem a běžte si dát kávu. Po půl hodině sundejte sáček a hadřík, podívejte se na povrch nátěru. Když je bez poškození mohu nabídnout bezrozpouštědlové i rozpouštědlové materiály na nový dekorativní nátěr. Rozpouštědlový nátěr je Polycol 301 a bezrozpouštědlový je Polycol 321. Obě varianty vyrábíme dle vzorkovnice RAL K7. Jestliže se plocha pod hadříkem promění ve zkrabacenou želatinu nebo cokoliv zduřelého a nenosného, pak je nutné provést aplikaci pouze z bezrozpouštědlových materiálů jako je například Polycol 321.
Ladislav Cibulka

Cenová nabídka

Dobrý den, prosím o cenovou nabídku na Polycol 117 10+5 kg balení. Chci ho požít jako finální svrchní vodonepropustnou vrstvu na balkon. Děkuji. Jakub Vaněk
Cenová nabídka
Hezký den! Polycol 117 v balení 10+5 kg stojí v MOC 4 403 Kč + DPH. Je sice vodonepropustný, ale jako hydroizolaci bych ho nepoužil. Výsledný film je totiž tvrdý a není schopen překlenovat trhliny vzniklé pohybem konstrukce při změnách teplot. Pokud praskne beton, praskne i epoxid. V případě, že řešíte hydroizolaci, doporučuji plochu balkonu přelaminovat a jako pojivo použijte Polycol 112.
Ladislav Cibulka

Přetření střechy

Dobrý den, zákazník má na eternitové střeše zbytky nátěru Eternal mat akrylátový a rád by použil váš výrobek Polycol 384. Lze pevně přilnutý nátěr Eternalu přetřít Polycolem 384, aniž by došlo k zvednutí původního nátěru? S pozdravem Petr Švejnoha
Přetření střechy
Hezký den! Zákazníkovi řekněte, ať namočí hadr velikosti kapesníku do ředidla S 6005 (případně ředidla xylenového typu S 6003 nebo S 6300), a přikryje ho igelitovou folií (nákupní taškou) aby nedošlo k rychlému odtěkání rozpouštědla. Asi po půlhodině ať zkontroluje stav stávajícího nátěru. Pokud bude netknutý, může provést aplikaci. Pokud dojde k poškození, není možné aplikaci provést. V této zkoušce jde o namáhání rozpouštědlem přítomným v nátěru Polycol 384. Toto rozpouštědlo může napadnout staré nátěry a způsobit jejich „zduření“. Obvykle napadá alkydy, kaučuky apod. Vzhledem k jednoduchosti testu jej doporučuji vždy, pokud si aplikátor není jistý přetíratelností. Pokud tento test původní nátěr vydrží, pak jej lze bez obav přetírat.
Ladislav Cibulka

Chemická odolnost

Vážený pane Cibulko, prosím Vás o krátké info k odolnosti silnovrstvého nátěru níže uvedeným materiálům: 1. toluen 2. metylethylketon 3. octan etylnatý 4. aceton. Podkladem bude drátkobeton tloušťky 180 mm. Předem Vám děkuji za poskytnuté informace. S přátelským pozdravem Tomáš Z.
Chemická odolnost
Hezký den! Dvousložkový epoxidový silnovrstvý nátěr je dostatečnou ochranou před působením úkapů a krátkodobých zatížení výše uvedených médií. Pokud budete chtít znát výsledky delšího působení např. týden nebo měsíc, zašlete prosím první tři média v množství cca 300-500 g pro kontrolní expozici. Obvykle se dělají kontrolní expozice při zatížení 1 den, 2 dny, týden, měsíc, půl roku, rok. Nemyslím si však, že by někdo v rozlitém médiu chodil měsíc v gumovkách, ale pokud by došlo k havárii na začátku 14tidenní dovolené, bylo by vhodné znát výsledek po expozici 1 měsíc. Jestliže bude podkladem pro epoxidový ochranný povlak strojně hlazený drátkobeton, je nutné z důvodu přítomných aditiv separační povahy provést otryskání, obrokování, obroušení, ofrézování nebo jinou mechanickou úpravu pro otevření podkladu k dostatečnému zakotvení povlakového systému.
Ladislav Cibulka
0 - 10 / 11 další